Lista produktów marki Happy Valley

Happy Valley to nowozelandzka firma, która powstała w 1959 roku, jako firma rodzinna. Dziś prowadzi ją 5 pokolenie. Happy Valley wyznaje zasadę, że jeśli chcesz by coś było zrobione dobrze, zrób to sam! Z tego powodu nie korzystają z firm zewnętrznych, mają swoje własne ule, pieczołowicie wybierają miejsce, gdzie będą stały, a cały proces pozyskania miodu Manuka Happy Valley jest tylko i wyłącznie na ich odpowiedzialność.

Firma jest zrzeszona w UMF Association, które jest wiodącym stowarzyszeniem badawczo- rozwojowym skoncentrowanym na miodach Manuka. Dodatkowo miody Happy Valley są badane i testowane na różnych etapach produkcji w niezależnych laboratoriach.

Klienci bardzo cenią miody Manuka Happy Valley za ich wysoką jakość i dbałość o przejrzystość procesu produkcji miodu.

Każdy słoik miodu Manuka Happy Valley ma certyfikat potwierdzający faktyczny poziom methylglyoxalu (MG).  

W naszym sklepie dostępne są miody Manuka w 3 stężeniach (w zależności od poziomu MG): 

- UMF 10+ co odpowiada poziomowi 263mg methylglyoxalu/ kg miodu Manuka (umiarkowane działanie)

- UMF 15+ co odpowiada poziomowi 514mg methylglyoxalu/ kg miodu Manuka (silne działanie)

- UMF 18+ co odpowiada poziomowi 696mg methylglyoxalu/ kg miodu Manuka (bardzo silne działanie)

Co to wszystko oznacza? 

Po wielu badaniach nad skutecznością miodów manuka, odkryto, że to właśnie MG (który jest obecny w różnego rodzaju pokarmach, ale tylko w miodzie Manuka jest na tak wysokim poziomie) jest odpowiedzialny za jego silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dlatego tak dużą wagę producenci przykładają do właściwego badania miodu Manuka. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i poczytać o tym który miód manuka wybrać, zajrzyj do nas na bloga. Tam opisaliśmy bardziej szczegółowo na co pomaga miód manuka. 

KLIKNIJ TUTAJ (LINK)