Blog naturalniemed.pl

Wiedza na temat zdrowia

Pochodzenie Miodu Manuka

Nowozelandzki Miód Manuka

Pisząc o pochodzeniu Miodu Manuka nie możemy nie wspomnieć o drzewie herbacianym–Leptospermum scoparium, o jego naturalnym występowaniu i unikatowych właściwościach wynikających z pracy pszczół i specjalistów pszczelarstwa Nowej Zelandii.

Naturalnym stanowiskiem występowania krzewu Manuka jest obszar Nowej Zelandii, a zwłaszcza na jej północnej i południowo-wschodniej części wybrzeża. Naturalne stanowiska krzewu Manuka spotkać można również na wschodnim wybrzeżu Australii.

Sama nazwa „Manuka” wywodzi się z języka Maorysów i oznacza w dosłownym tłumaczeniu – miód drzewa herbacianego. To Maorysi jako pierwsi byli konsumentami Miodu Manuka i zauważyli jego doskonałe właściwości.

Warto wiedzieć, że nowozelandzki miód powstaje także z jeszcze jednej blisko spokrewnionej rośliny – kanuki (Kunzea ericoides). Obie rośliny rosną na tych samych naturalnych terenach, a ich czas kwitnienia jest praktycznie identyczny (od 4 do 6 tygodni).

Maorysi zawsze znali i czerpali korzyści ze specjalnych właściwości rośliny Manuka. Dzisiaj miód z Nowej Zelandii jest powszechnie uważany za jedną z najbardziej unikalnych i najbardziej korzystnych form miodu na świecie. Powodem tego jest obecność methyloglyoksalu, cząsteczki cukru, która, choć znajduje się również w „normalnym miodzie”, jego poziom w miodzie Manuka może być nawet sto razy wyższy!

Miód Manuka dostępny w NaturalnieMed.pl jest ciemny i bursztynowy, jest to miód o mocnym smaku z aromatycznym drzewnym i orzechowym charakterem i intensywnymi nutami karmelu, z wilgotną ziemią, zapachem wrzosu, ma średnią słodycz i lekko gorzki posmak. Nasi klienci mówią nam, że nasz najwyższej jakości nowozelandzki miód Manuka jest najlepiej smakującym miodem Manuka, jakiego kiedykolwiek próbowali.              

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowozelandzkich Miodach Manuka, zajrzyj do naszego bloga, a dowiesz się dlaczego Miód Manuka jest tak wysoko ceniony:

dlaczego Miód Manuka jest taki drogi. 

Przechodzę do sklepu

Spodobał Ci się tekst poleć go znajomym:

Wybrane dla Ciebie

Polecamy produkty